O POChP

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

POChP jest jedną z najczęściej występujących chorób przewlekłych, która przyczynia się do kilku milionów zgonów w skali roku. Główną przyczyną choroby są czynniki środowiskowe, jak wdychanie szkodliwych substancji, a w szczególności dymu tytoniowego.

U chorego na POChP dochodzi do zmniejszenia przepływu powietrza przez drogi oddechowe, co powoduje uczucie duszności. Objawem choroby jest również występowanie kaszlu z odksztuszaniem zalegającej w płucach wydzieliny. 

W początkowym stadium POChP może przebiegać bezobjawowo, dlatego tak ważna jest profilaktyka chorób płuc i diagnostyka pod kątem Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc. 

Podstawowym badaniem pozwalającym na wykrycie choroby jest SPIROMETRIA - badanie objętości i pojemności płuc. Badanie spirometryczne można wykonać w naszej placówce, a jego wynik skonsultować z jednym z naszych lekarzy specjalistów pulmonologów podczas WIZYTY LEKARSKIEJ.

W leczeniu POChP najistotniejsze jest określenie i wyeliminowanie czynnika chorobotwórczego, np. zaprzestanie palenia papierosów. Stosuje się także leczenie farmakologiczne, m.in. leki wziewne (inhalacje, nebulizacje), które powodują rozszerzenie oskrzeli, przez co ułatwiają oddychanie. Ponad to w leczeniu POChP stosowana jest TLENOTERAPIA za pomocą koncentratora tlenu.

KONCENTRATOR TLENU można wydzierżawić lub zakupić w naszej firmie. Dajemy także możliwość skorzystania z usługi dzierżawy koncentratora tlenu wraz z opieką medyczną w PAKIETACH USŁUG MEDYCZNYCH.

Więcej informacji o świadczonych usługach znajdziecie Państwo w zakładce OFERTA.

 

NZOZ „AHC" zajmuje się zapewnieniem pacjentom kompleksowych usług medycznych w zakresie świadczenia tlenoterapii i opieki domowej zgodnych ze standardem NFZ. Naszą specjalnością jest tlenoterapia w warunkach domowych, ale działamy również w obszarze rehabilitacji oddechowej, leczenia ran przewlekłych oraz mobilnej opieki pielęgniarskiej.

Advanced Homecare Company Sp. z o.o.

ul. Okólna 181 
91-520 Łódź

NIP: 7262651713
REGON: 101577299
KRS: 0000454612

Kontakt

infolinia*: (+48) 500 852 006
tel.: (+48) 42  617 74 43
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

* - Opłaty za połączenia zgodnie z cennikiem operatora

©2022 Wszystkie prawa zastrzeżone Advanced Homecare Company Sp. z o.o.